Spolupráce s IBM

Společnost IBM se stala naším klíčovým partnerem již v počátcích samotného vzniku centra. Prostřednictvím projektu University Technology Exploration Center jsme dokázali vybudovat společné zázemí a nabídnout nadstandardní podporu studentům a fakultě napříč všemi aktivitami CZM.

UTEC - University Technology Exploration Center

University Technology Exploration Center je společným projektem ČVUT FEL a IBM, který vznikl v roce 2010 pod záštitou Centra znalostího managementu. Jeho cílem je budovat silné technologické a projektové zázemi pro rozvoj praktických dovedností studentů, realizaci projektů a výzkumu moderních technologií. Díky vzájemné podpoře a úspěchům se podařilo spolupráci upevnit a v roce 2015 se IBM stala také hlavním partnerem FEL ČVUT pro spolupráci s průmyslem.

Společné aktivity

Laboratoře

Společně jsme na FEL ČVUT vybudovali serverovou laboratoř s technickým vybavením a softwarem pro testování a vývoj experimentálních technologií.

Stáže

Propojujeme stáž CZM a IBM Smarter University Internship. Vybraní stážisté CZM mají možnost zapojit se do stáže IBM a navázat tak na své zkušenosti získané z interních projektů či se nezávazně účastnit na vzdělávacím a certifikačním programu IBM. Všichni naši stážisté se také mohou volně účastnit školení a workshopů, které jsou standardní součástí stážového programu IBM.

Projekty

Realizujeme společné projekty v oblasti informačního managementu a vývoje. Naši stážisté se podílí na realizaci fakultních projektů i externích projektů společnosti IBM a jejích partnerů.

Výuka

Odborníci z řad pracovníků IBM nebo jejich partnerů zajišťují nejen technologickou podporu výuky vybraných předmětů CZM, ale také se přímo podílejí jak na samotné výuce, tak i její přípravě.

Výzkum

Vzhledem k tomu, že společnost IBM patří mezi největší výzkumné instituce na světě, jsou součástí spolupráce také společné projekty, které se podle svého zaměření rozprostírají přes celou fakultu a jsou orientované na aplikovaný výzkum.

Workshopy

Realizujeme společné praktické workshopy v prostorách FEL nebo v prostorách společnosti IBM, orientované na rozvoj měkkých dovedností, coaching, konzultace, analýzy a řízení.

IBM Best Student Recognition Event

Každoročně vybíráme jednoho nejlepšího stážistu CZM, který získá možnost zůčastnit se prestižní akce IBM EMEA Best Student Recognition Event - dvoudenní networking v jedné z Evropských centrál IBM, které se účastní jen několik málo desítek vybraných studentů z univerzit z celé Evropy.

Studentská stáž Great Minds

Prestižní stáže Great Minds každoročně umožňuje jen hrstce vybraných studentů z celé Evropy, blízkého východu a Afriky strávit 3 až 6 měsíců na stáži ve výzkumných laboratořích IBM v Zurichu a Dublinu. V rámci spolupráce s IBM doporučujeme ty nejlepší studenty, kteří projeví o účast ve stáži zájem.