Doplňkové aktivity

Výuka studentů pro nás nekončí hranicemi předmětů a výukových hodin. Abychom propojení teorie s praxí přinášeli co nejvíc reálně, musíme studentům dát dostatečný prostor k získání praktických zkušeností, zpětné vazby od odborníků z praxe a společným diskuzím v rozsahu, na který v mezích tradiční výuky obvykle není potřebný prostor. Proto organizujeme celou řadu doplňkových aktivit, které tyto příležitosti studentům nabízí.

Typy aktivit

Workshopy a přednášky

Prezentace projektu zkušeným odborníkům, konzultace a analýza požadavků, návrh a obhajoba inovativního řešení, design aplikací...ale také coaching, management a rozvoj vlastních dovedností. Právě získání takových zkušeností přibližuje studenty reálnému světu. Proto ve spolupráci s našimi partnery pořádáme celou řadu workshopů a přednášek, které nám toho umožňují dosáhnout.

Besedy

Sdílení zážitků a zkušeností prostřednictvím diskuzí je jednou z nejlepších cest k osobnímu obohacení a rozvoji. V rámci našich projektů, ve výuce i výzkumu přicházíme do kontaktu se zajímavými partnery, studenty a osobnostmi, které se snažíme zapojit do našich vzájemných diskusí. Aktivně hledáme oblasti, kde se potkáváme a vzájemně doplňujeme, abychom se společně setkali nad zajímavými tématy a předali si cenné zkušenosti.

Exkurze

Jak vypadá svět IT v praxi? Jsou to jen hezké kanceláře, nebo se za tím skrývá něco víc? Velká nebo malá firma, každá musí mít dobře nastavené fungování a procesy. Naučili jsme se, že osobní zkušenost vydá i za tisíc slov, a proto rádi se studenty vykračujeme ven z akademického prostředí nahlédnout pod pokličku toho, jak to ve skutečnosti chodí.

Předchozí akce

2018

Letní kurz ADD: Analyze, design, develop! 2018

Účastníci kurzu Analyze, design, develop

Navázali jsme na první běh prázdninového kurzu Analyze, design, develop!, který proběhl od 12.9. do 18.9. Na pět dní se účastníci akce mohli stát analytikem nebo vývojářem jazyka Java EE. Kromě znalostí nových technologí si osvojili i praktiky jako jsou práce v týmu, rizika projektu nebo jaký je klíč k úspěšnému dokončení projektu.

Web události FB událost Fotky z akce

2018

Workshop o semestrálním projektu a bakalářské práci

Bakalářská práce je zásadním krokem ke zdárnému ukončení studia. Jen málo studentů ale na začátku ví, jak se tomuto nelehkému úkolu postavit. Toho jsme si v CZM vědomi - připravili jsme proto v květnu workshop, kde jsme shrnuli nejen základní fakta, která se pojí se semestrálním projektem a bakalářskou prací, ale také zkušenosti a best-practices, které jsme posbírali za dobu, co vedeme bakalářské i diplomové práce.

2018

Workshop s CRM pro neziskovky - Salesforce

Společně se spolkem CRM pro neziskovky a jejím zakladatelem Alešem Jeníkem jsme studentům v březnu zprostředkovali možnost si "osahat" CRM systém Salesforce. Workshop doplňoval naše předměty o informačních systémech a byl reakcí na občasné si postesknutí studentů, že si během výuky na žádný reálný systém nemohli "sáhnout". Rozšířili jsme podporu služeb studentům o možnost reálně si zkusit něco z toho, co se učí, a zamyslet se nad tím, zda třeba toto není to, co by je bavilo v praxi dělat.

2017

Letní kurz ADD: Analyze, design, develop! 2017

Účastníci kurzu Analyze, design, develop

Od 11. 9. do 15. 9. 2017 probíhal první ročník kurzu ADD - analyze, design, develop!. Studenti se v kurzu mohli stát na pět dní buď IT analytiky, anebo vývojáři pro platformu BPM IBM, a vyzkoušet si tak vývoj softwarového produktu od A až po Z. V programu nechyběla teorie, ani praktické workshopy od odborníků z praxe.

Web události FB událost Videa z akce

2017

Workshop: semestrální projekt a závěrečná práce - jak na to?

Květen 2017 jsme v CZM zahájili workshopem, který si kladl za cíl přiblížit studentům, jak probíhá práce na semestrálním projektu a bakalářské práci. Studenti se dozvěděli základní informace, zkušenosti vyučujícího i studenta a získali také přehled o tom, na jakých tématech je možné pracovat v CZM. Nebyla nouze o dotazy a převládala skvělá atmosféra.

Prezentace

2016

Workshop s IBM - Lean Canvas

Jak rozpracovat zajímavý nápad a ověřit si, zda má šanci na úspěch ve světě podnikání? Učili jsme se jak na to se specialistou na metodu Lean Canvas ze společnosti IBM.

2015

Design studio s Komerční bankou

Design studio je moderní a zajímavá metoda na týmovou spolupráci a kolektivní řešení kreativního problému. Společně s odborníky z Komerční Banky jsme si vyzkoušeli, jak navrhnout chytrou mobilní aplikaci a naučili se správně prezentovat své řešení.

Jak se připravit na pohovor?

Výběru vhodných kandidátů na zadanou pozici má ne nadarmo svá pravidla a jasné dané procesy, které mají v lidech odhalit skrytý potenciál. Není ale nic horšího, než ho sám vědomě skrývat. S odborníky z Komerční Banky jsme se naučili, co je důležité a čemu při ucházení se o zaměstnání věnovat pozornost.

2014

Konzultační dovednosti s Telefonica O2

Zeptat se lidí na to, co potřebují, abychom jim mohli pomoci, je na první pohled jednoduchý úkol. Je tomu opravdu tak? Co když zákazník vlastně neví, co chce, a naší odbornosti vůbec nerozumí? Co když má zákazník ostré lokty? Jak s ním správně jednat a na co si dát pozor? Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jaké je dělat skutečného IT konzultanta.

2012

Studovat nebo pracovat?

Je lepší studovat, nebo pracovat? Jakou hodnotu má dnes vysokoškolské vzdělání? A vyplatí se pracovat při studiu? Sešli jsme se se studenty a stážisty CZM, abychom se podělili o své zkušenosti.

Kam na magistra

Kde pokračovat ve studiu? Jaké to je na jiných fakultách, univerzitách? A má to vůbec smysl? Pozvali jsme si zástupce z jednotlivých fakult, programů a univerzit a zeptali se jich na jejich zkušenosti.

Máte nápad na zajímavou akci?

V Centru znalostního managementu vždy rádi podporujeme zajímavé nápady studentů. Pokud máte nápad a rádi byste s naší podporou či třeba i ve spolupráci s našimi partnery něco uspořádali, neváhejte se na nás obrátit.

Kontakt

Některé služby tohoto webu využívají kvůli zjišťování návštěvnosti soubory cookie. Pokud Vám to vadí, můžete to odmítnout.

Top